pont-e alapítvány

társadalomközpontú vezetésfejlesztés

"A vezetés szerintem akkor kezd működni,
amikor valaki önmagán, a részérdekein túl
találkozik egy nagyobb egész látomásával,
felismeri annak a lehetőségét és felvállalja
az azzal járó tennivalókat és felelősséget."

Döntéstámogatás

Korunkban az informatikai eszközeinken és a hálózati rendszereinken keresztül tapinthatóan, ezen kívül pedig ezernyi láthatatlan szállal egymáshoz kapcsolva, szociológiailag és pszichológiailag is összefonódva élünk együtt, közösen. Minden személyes és üzleti döntésünket információk felhasználásával, egyedi kapcsolati hálózatunkban hozzuk meg, ugyanakkor érzelmileg és lélektanilag befolyásoltan. A döntéseink ugyanakkor azért is jelentőségteljesek, mert hatásuk másokra is kiterjed: ahogy döntünk, és amit teszünk, az események, hatások és kölcsönhatások sorát indítja el.

pdfHálózati döntéstámogatás

Időtlen elvek, módszerek

Az elmúlt évtizedekben Magyarország számos módszert megismerhetett, de ezek főként „nyugati” modellek, minták voltak. Ezek a vezetési, szervezeti technológiák hasznosak, ám olykor félrevezetőek is. Úgy gondoljuk, hogy kellő szakmai mélységgel eleve csak minőségi módszereket érdemes átvennünk, másrészt úgy látjuk, hogy létezik olyan élet- és közösség-, természetközpontú hozzáállás és világnézet, amelynek a vezetési és szervezési (pl. államszervezési, gazdaságirányítási) módjai a társadalom széles körének a javát szolgálják, nem csak keveseknek. A lehetőségeinkhez mérten arra törekszünk, hogy minél több eredeti, ősi és kozmikus szervezési elvet, vezetési módszert gyűjtsünk össze és tárjuk mások, főként a fiatalok elé. Biztosak vagyunk abban, hogy létezett és ma is él a „magyar” vezetési megközelítés és módszertan.

Sokezer év tanításai

A tudás megszerzése, az időtlen elvek és módszerek kutatása, feltárása és összegyűjtése nem szolgálhat más célt, mint a tudás és bölcsesség továbbadását. Ezért olyan programokat, belső (tudati, személyiségfejlődésre is ható) erőforrásokra támaszkodó fejlesztő programokat vezetünk be és nyújtunk az érdeklődőknek, amely vezetési gyakorlatában felemeli az embert, a közösségeket és a társadalom, nemzet egészét. Ennek az útkeresésnek és tanításnak itt van az ideje, hiszen a nemzetközi, globális viszonyok nem szolgálják a helyi, nemzeti érdekeket és az egyének személyes boldogulását. A tanulás és tanítás közös élménye, a tapasztalatokon keresztüli készségek létrejötte, megerősödése széles körű társadalmi igényt és feladatot jelent.

Életközpontú szervezés

Tanácsadási, projekt megvalósítási feladataink keretében kizárólag olyan ügyeket tudunk támogatni, amelyek a társadalom és a természet egészére pozitív hatással lesznek. Az üzleti élet manapság egyre intenzívebben keresi a „jó üzlet” lehetőségeit, másfelől viszont azt tapasztaljuk, hogy egyre önzőbb, ostoba és gonosz szándékkal is megvalósítanak ügyeket, ragaszkodnak hibás megközelítésekhez és célokhoz. Egyszerűen fogalmazva, a vállalt megbízásainknál fontos, hogy a cél minden esetben az egészséges és együttműködő, vevőközpontú és fejlődésorientált tevékenység lehessen.