pont-e alapítvány

társadalomközpontú vezetésfejlesztés

Szekszárd Megyei Jogú Város

Alapítványunk részt vett a Nemzeti Együttműködési Alap 2012-ben kiírt NEA-NO-13-M pályázatán, melynek célja a civil társadalom erősítése, a civil szervezetek társadalmi szerepvállalásának segítése, a civil szervezetek működéséhez való hozzájárulás. Ezen az országos pályázati kiíráson szervezetünk 500.000,- Ft értékű támogatást kapott és számolt el vele az előírásoknak megfelelően. Az elnyert összegből a cél szerinti tevékenységek feltételeinek biztosítását tehettük lehetővé. Köszönjük a Minisztérium és a Nemzeti Együttműködési Alap számára a szervezetünknek nyújtott támogatást!

Nemzeti Együttműködési Alap

Az elmúlt évtizedekben Magyarország számos társadalom- és gazdaságfejlesztési módszert megismerhetett. Amerikai és nyugat-európai, közel- és távol-keleti szemléletmódok és módszertani gyakorlatok lepték el az országot, melyek a különféle ágazatokban eltérő mélységben hozták mozgásba a magyar üzleti és nem üzleti vállalkozások tevékenységét. Mindezeket a szervezeti és vezetési technológiákat tisztelve és elfogadva, mi mégis úgy gondoljuk, komoly okunk van feltételezni, hogy létezik „magyar” vezetésmódszertan a számtalan kulturális és érzelmi, gazdasági és közösségi, politikai és hatalmi réteg alatt.

szekszard-megyei-jogu-varos

nemzeti-egyuttmukodesi-alap

Közép-európai Vállalkozók Együttműködéséért Alapítvány

Örömünkre szolgált, hogy a Közép-európai Vállalkozók Együttműködéséért Alapítvány létrejöttét is elősegíthettük, azóta pedig az alapítvány működése során rendszeresen kapcsolatban állunk vele. Az olykor stratégiai távlatokat, olykor operatív feladatokat együtt végrehajtó, azokat kellő mértékben összeegyeztető szervezeti kapcsolatban mindegyik partner kölcsönös elégedettsége mellett tudjuk kiaknázni a speciális, egyedi előnyöket, a különböző, ám jól összekapcsolható szervezeti adottságokat és az egyes projektek megvalósításának részleteit.

Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány

Hazai környezetben, Magyarországon (fővárosi és vidéki helyszíneken), valamint határon túli társadalom- és gazdaságfejlesztési megbízások ellátása érdekében is (pl. Vajdasági magyar vállalkozások és vezetők számára végzett munkában) örömmel dolgoztunk együtt a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány munkatársaival. Az MVA kiemelt üzleti és társadalomformáló erejét és lehetőségeit (pl. hitelezéssel, gazdaságösztönzéssel kapcsolatban stb.) mindig nagy tisztelettel szemléltük, és továbbra is keresni kívánjuk a velük való együttműködés lehetőségeit. Reméljük, hogy az MVA a fejlődő, átalakuló és megerősödő magyar társadalom és gazdaság számára még sok hasznos, újszerű és jövőbemutató fejlesztési programot valósít meg vagy katalizálja azok létrejöttét.

kozep-europai-vallalkozok-egyuttmukodeseert-alapitvany

magyar vallalkozasfejlesztesi alapitvany2

Tolna Megyei Önkormányzat

A Tolna Megyei Önkormányzat – Szekszárd városhoz hasonlóan – szerény mértékben, de érthetően és jelzés értékkel támogatta alapítványunk tevékenységét. A térségi és megyei szinten dolgozó önkormányzat 2008-ban nyújtott jelképes adományt a PONT-E ALAPÍTVÁNY számára a civil szervezetünk eredményes és hatékony működéséhez, fennmaradásához és további munkájához. Köszönjük megtisztelő támogatásukat! Úgy gondoljuk, hogy a térség, a megye és a régió üzleti, társadalmi szervezetei számára végzett munkáink révén visszaadhattuk a mi szervezetünkbe vetett bizalmat a helyi társadalomnak.

Budapesti Gazdasági Főiskola

A rangos fővárosi iskola Budapesten kívül több vidéki városban is elérhetővé tette képzési formáit a hallgatóknak, és ebbe a folyamatba kapcsolódhatott be az alapítványunk is. A vezetés és szervezettudomány, a társadalmi és gazdasági értékteremtés módszertana igazi multidiszciplináris, azaz számos tudományterületet magába foglaló tárgykör. Munkánk révén az általános vezetés és szervezés mellett termelés menedzsment, változásvezetés témakörökben oktathattuk az iskola másoddiplomás diákjait, akiknek tanulmányai többnyire az egyéni karrierlehetőségeken túlmutató törekvések.

tolna-megye-onkormanyzat

budapest-gazdasagi-foiskola

Szegedi Keresztény Roma Szakkollégium

A szegedi felsőoktatásban résztvevő, különböző főiskolai és egyetemi tanulmányaikat folytató cigány és magyar diákok számára biztosít példaértékű szellemi és tárgyi, fizikai környezetet az egyházi fenntartású szakkollégium. A megfelelő fejlődési és nevelési folyamat érdekében a szakkollégiumban többféle egyedi képzési program is zajlik, mint pl. az általunk biztosított üzleti és vállalkozási, életvezetési és társadalomszervezési témákat magába foglaló oktatási program. A diákoknak nyújtott átfogó, teljes szolgáltatás egy multikulturális, kollektív tanulási folyamat, amelynek tartalma és rendeltetése nem ér véget a szakkollégium falain belül, hanem az intézmény vezetői által vallott szemlélet szerint inkább onnan indul további útjára, és fejti ki jótékony hatását a társadalomra.

Automatizálási Klaszter

A Dallmayr Kft. mint világméretű vállalat ismertségével és szakmai, technológiai hátterével létrejövő vállalatközi együttműködési forma több mint 10 vállalkozás közös és kölcsönös szándékait fejezi ki. A szervezetközi, műszaki innovációra létrejött közösség elsősorban univerzális vezérlő egység kifejlesztésére jött létre, amelyet a különféle áru automaták (pl. kávégépek, védőeszközöket kiadó automaták stb.) széles körében lehet bevezetni, megléte esetében pedig az mind a vevőknek, mint pedig a forgalmazóknak és fenntartóknak előnyt fog jelenteni. Az üzleti, gazdasági közösség az ún. akkreditált klaszter cím megszerzését fontos célnak tekinti a közeljövőben.

logof

automation gears

Nemzeti Együttműködési Alap

A Nemzeti Együttműködési Alap a civil önszerveződések működését és szakmai tevékenységét, nemzeti összetartozásuk erősítését és a közjó kiteljesedésében vállalt szerepük segítését támogató finanszírozási forma. Civil szervezetünk, a Pont-e Alapítvány pályázatot nyújtott be a Nemzeti Együttműködési Alap Új nemzedékek jövőjéért kollégiuma által meghirdetett NEAG-KP-1-2022/5 kódszámú pályázati kiírására. A pályázatot kiíró szervezet a pályázati, támogató kérelmet a NEAG-KP-1-2022/5-000027 azonosítószámon nyilvántartásba vette, majd pedig a támogató szervezet, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. a Pont-e Alapítványt mint Kedvezményezettet a(z) NEA/24/2022 iktatószámú döntése alapján 350.000 Ft összegű vissza nem térítendő működési támogatásban részesítette. Köszönjük a megtisztelő támogatást!

 

logof